Nabídka
Produkty a služby

Sháníte spolehlivé zimní pneu? Vsaďte na Continental WinterContact TS870 a TS870P

26. 7. 2021

Technologie jdou stále kupředu

To, co jste od pneumatiky ještě před 10 lety nemohli chtít ani ve snu, je už dnes samozřejmostí. A to hlavně díky prémiovým výrobcům, jako je například Continental, kteří investují do vývoje pryžových směsí a dezénů spoustu peněz a úsilí. Díky tomu řidiči každoročně obouvají bezpečnější, ekonomičtější a udržitelnější pneumatiky.

Řidiči vozů střední třídy ocení WinterContact TS 870

WinterContact TS 870 je vylepšeným nástupcem úspěšného modelu TS 860, který v prestižních nezávislých testech (ADAC) zimních pneumatik nasbíral spoustu ocenění. Stejně dobře si vedl i v soutěži Produkt roku, kterou pořádá srovnávač Heureka. Pneu TS 860 skončily na stupních vítězů.

WinterContact TS 870 je až o 10 % lepší než TS 860

Continental chtěl víc a přetvořil dezén, pryžovou směs i celou konstrukci super populárního modelu TS 860. A povedlo se, WinterContact TS 870 dosahuje ve srovnání se svým předchůdcem ještě lepších výsledků, má:

  • o 2 % nižší valivý odpor = nižší spotřebu paliva,
  • o 3 % kratší brzdnou dráhu na ledě,
  • o 5 % lepší ovladatelnost na sněhu,
  • o 10 % vyšší kilometrový nájezd = delší životnost.

Co umí nové vychytávky TS 870

Kombinace hlubokých a uzamykacích 3D lamel tvoří mocnou dvojici, která se doslova zakusuje do sněhu. Díky tomu má WinterContact TS 870 vynikající přilnavost a stabilitu i na zasněžené vozovce.
Ruku v ruce s 3D lamelami jde technologie Snow Curve+, která zjednodušeně řečeno tvoří v dezénu velký prostor pro zhutněný sníh. Proč? Protože větší přilnavost na sněhu než pryž má sníh sám, proto Snow Curve+ zadržuje v dezénu sníh. Svůj podíl na zkrácení brzdné dráhy má také nová pryžová směs Cool Chili.

Pneumatiky Continental

Pro majitele výkonných  vozů a SUV se hodí  WinterContact TS 870 P

Prémiové zimní pneumatiky WinterContact TS 870 P jsou nástupcem TS 850 P, ale na rozdíl od nich mají symetrický dezén s výraznými obvodovými drážkami, který u širších pneumatik odvádí vodu z dezénu rychleji a zabraňuje vzniku nebezpečného aquaplaningu.

WinterContact TS 870 P je až o 16 % lepší než jeho předchůdce

Continental výsledky svých inovací pečlivě testuje a měří, aby věděl, že jde správnou cestou. Při srovnání prémiových WinterContact TS 870 P s TS 850 P výrobce naměřil krásná čísla:

  • 2% snížení valivého odporu = nižší náklady na palivo,
  • 4% zkrácení brzdné dráhy na mokré vozovce,
  • 8% zlepšení ochrany proti aquaplaningu,
  • 16% zvýšení kilometrového nájezdu = delší životnost, bez problémů na nich ujedete i 30 000 km.

Zimní pneu Continental

Rozměry a vychytávky

Nová řada pneumatik nabízí 52 rozměrů pro osobní vozy a SUV s 16 až 21palcovými ráfky, s profilovým číslem 35 až 65 a šířkou 205 až 255 mm. Většina modelů bude k dispozici s ochranou ráfku a s označením XL (vyšší nosnost), což deklaruje možné použití až do rychlosti  270 km/h.

Pneumatiky mají česko-slovenský původ

Pneumatiky Continental, které patří ke světové špičce, za vámi neputují z druhého konce světa, ale vyrábí se v českých Otrokovicích a ve slovenském Púchově.

Před nákupem nového obutí si také přečtěte, jak vybrat pneumatiky a ušetřit.

 

 


Vyberte preferovanou prodejnu
Zavřít