Nabídka
Produkty a služby

Obujte novinku od Continental SportContact 7 – vyšší výkon, nižší spotřeba a kratší brzdná dráha

13. 4. 2022

Novinka od Continental SportContact 7

Řidiči se sportovním duchem i vozem, zpozorněte

Vychutnejte si zážitek z výkonné jízdy a spolehlivého řízení při zachování maximální bezpečnosti. Nová pneumatika Continental SportContact 7 patří do kategorie UUHP (Ultra Ultra High Performance), to znamená, že má lepší stabilní jízdní vlastnosti na mokrém i suchém povrchu, vysoký kilometrový výkon a přizpůsobivost pro různé třídy vozidel. Jak jinak, tyto vlastnosti jsou dány především novými technologiemi a materiály používanými při jeho výrobě. 

Continental SportContact 7 výrazně posouvá hranice 

Pneumatiku Continental SportContact 6 společnost uvedla na trh v roce 2015, takže bylo na čase se věnovat jejímu novému a vylepšenému nástupci. U Continental SportContact 7 se jedná o první pneu v segmentu vysoce výkonných sportovních pneumatik, který jsou přizpůsobeny pro všechny kategorie vozidel. 

Hmotnost vozidel se za posledních 15 let zvýšila přibližně o 10 %. Stejně tak se jejich výkon s nástupem éry turba zvedl v průměru o téměř 30 %. Společnost Continental na to reagovala zvýšením nosnosti všech položek nové pneumatiky na standard XL, takže je lze bez problémů používat i na těžších vozidlech.

Nová konstrukce běhounu zajišťuje větší bezpečnost

Každý řidič ví, že jízdní podmínky na běžných silnicích se mohou změnit během několika sekund. Proto je velkou výhodou spolehnout se na pneumatiky, které umí reagovat. Mezi hlavní technologické prvky nových pneumatik SportContact 7 patří asymetrický adaptivní dezén, který umožňuje, pneumatice se zcela přizpůsobit suché i mokré vozovce. Zaručuje vysokou stabilitu a bezpečnost i při vysokém zatížení nebo rychlejší jízdě. 

SportContact 7 zvládne všechny výzvy, které silnice připraví

Při vývoji pneumatiky výrobce zohlednil současný trend elektromobilů, které se vyznačují vyšší hmotností a zrychlením ( pneumatika se opotřebovává jinak než u vozů se standardním pohonem). Dezén běhounu této nové pneumatiky 7. generace končí v místě nejvyššího odvodu vody. To zajišťuje vynikající přilnavost při jízdě, brzdění, zrychlování a zatáčení na mokré vozovce

Podobně vynikající výkon můžete očekávat i při jízdě na suchém povrchu. Konkrétně při zatáčení se vzorek běhounu přenáší směrem k vnějšímu rameni, který přenáší maximální sílu pro dokonale stabilní řízení. Další jízdní stabilitu zajišťují nové „blokovací prvky“ ve vnějším rameni, které umožňují pouze omezený pohyb běhounu.

SportContact 7SportContact 7SportContact 7

Objevte vylepšené složení směsi Black Chili a svéráznou konstrukci

Vylepšená technologie neobvyklé směsi vykázala vynikající výsledky i v interních testech společnosti Continental (při použití pneumatiky o rozměru 245/30 R 20). Za zmínku stojí extrémně tuhá nízkoprofilová konstrukce pneumatiky, která zajišťuje nižší spotřebu paliva, vyšší přilnavost a také výrazné zvýšení kilometrového výkonu.

Model 7 výrazně předčil svého předchůdce SportContact 6 v lepších jízdních vlastnostech (na suché vozovce o 6 %, na mokré vozovce až o 18 %). Testy zároveň prokázaly až o 17 % vyšší spotřebu. Pozoruhodná je také palivová účinnost, která dosahuje jedné z nejnižších hodnot v segmentu vysoce výkonných pneumatik. Přečtěte si, co pro pneumatiky můžete udělat vy, aby vydržely co nejdéle.

Continental SportContact 7 jako originální výbava pro modely Maserati Levante a Quattroporte.

 


Vyberte preferovanou prodejnu
Zavřít