Nabídka
Produkty a služby

Užitečné aplikace do smartphonu pro každého motoristu

22. 2. 2019

Smartphony, nebo chcete-li, chytré telefony jsou v mnoha směrech každodenním pomocníkem. Věděli jste však, že vám smartphone dokáže perfektně posloužit při péči o vaše auto, případně během výletů? Vybrali jsme pro vás aplikace, které by ve vašem smartphonu určitě neměly chybět!

Offline navigace Sygic

Aplikace Sygic od slovenských tvůrců patří v kategorii offline navigace dlouhodobě mezi špičku. Jednoduše se používá, nabízí možnosti nastavení trasy a také propracované fulltextové vyhledávání. Navigace vás Sygic dokáže třeba navést na čerpací stanici s nejlevnějším palivem v okolí a také pro vás najde nejvhodnější trasu podle zadaných kritérií.

Navigace Sygic je dostupná i pro řidiče kamionů, autobusů či karavanů. Pokud patříte do této skupiny, určitě oceníte možnost zadání hmotnosti a rozměrů vozidla přímo do rozhraní navigace. Ta pro  vás následně vybere tu nejvhodnější trasu s ohledem na typ vozidla. Nebudete tak muset přemýšlet nad výškovými limity tunelů, hmotnostními limity mostů či jiným omezením. Jak jsme již zmínili výše, Sygic je offline navigace, takže během navigování nepotřebuje připojení na internet.

Sygic pro iOS, Android

Aplikace Continental Databook

Lámete si hlavu nad výběrem pneumatik? Aplikace Continental Databook vám ho výrazně usnadní. Určená je jak pro osobní auta, tak dodávky a využít ji můžete na vzájemné porovnávání jednotlivých pneumatik a jejich rozměrů. Zjistíte všechny důležité informace o pneumatice a to už po zadání šířky, profilu a průměru obutí.

Díky aplikaci tak budete mít dokonalý přehled o vhodnosti alternativních rozměrů pneumatik a také dalších údajích, jako je například nominální šířka, statický poloměr či nosnost. Pokud vám záleží na správném obutí auta za každých okolností nebo máte na starosti celý vozový park, tato aplikace ve vašem smartphonu rozhodně nesmí chybět.

Continental Databook pro iOS, Android

Aplikace ViaMichelin

Opět něco pro cestovatele. Aplikace ViaMichelin je určena pro každého, kdo si chce cestu autem předem důkladně naplánovat a zároveň být připraven i na neočekávané události. Aplikaci ViaMichelin můžete využít nejen na tvorbu vlastního bedekru, ale i jako GPS navigaci s přehlednými 3D mapami.

ViaMichelin vám poskytne aktuální informace o provozu, ale zároveň díky ní objevíte i turisticky zajímavé lokality, restaurace, případně si zarezervujete ubytování.

ViaMichelin pro iOS, Android

Aplikace Firestone Tyre Pressure Calculator

Chcete mít vždy správně nahuštěné pneumatiky? Pomůže vám při tom aplikace Firestone Tyre Pressure Calculator. Ocení ji zejména majitelé nákladních aut a zemědělských strojů. Jsou v ní zahrnuty ty nejrůznější typy pneumatik. Do aplikace stačí zadat rozměry pneumatiky, aktuální hmotnost a aplikace vám vypočítá to správné nahuštění s ohledem na bezpečnost a spotřebu.

Firestone Tyre Pressure Calculator pro iOS, Android

Aplikace Varta Automotive vyhledávač autobaterií

Pomocí této aplikace zjistíte vše o konkrétních typech baterií a jejich vhodnosti pro konkrétní typ vozu. Aplikace zároveň nabízí přehledný a aktuální katalog autobaterií tohoto německého výrobce, přičemž si na mapě můžete snadno najít i nejbližšího dodavatele. Díky této aplikaci si najdete tu nejvhodnější autobaterii pro vaše auto.

Varta Automotive vyhledávač autobaterií pro iOS, Android


Vyberte preferovanou prodejnu
Zavřít