Nabídka
Produkty a služby

Pneumatiky Barum a jejich kultovní dezény: seznamte se

5. 11. 2021

Ba Ru M propojil 3 tuzemské gumárny

Jejich historie se začala psát už v roce 1948, tedy krátce po znárodnění. Došlo ke spojení tří velkých gumárenských podniků: Baťa, Kudrnáč – Rubena a Mitas. Z jejich počátečních písmen vznikl dnes známý název Barum, pod kterým se vyráběly všemožné gumárenské produkty využívané v ČSR. 

Obrovský zájem o pneumatiky postrčil výrobu kupředu

Až v roce 1953 se osamostatnila výroba pneumatik Barum. Zájem o ně byl tak vysoký, že museli postavit novou pneumatikárnu v Otrokovicích. V okolí Zlína měli s gumárenskou výrobou bohaté zkušenosti a díky tomu se v dané lokalitě nacházelo dostatek kvalifikovaných pracovních sil. 

Otrokovická pneumatikárna byla na tehdejší dobu stavbou nevídaných rozměrů a vyrobila 2,5 milionů pneumatik ročně, což je přibližně 10krát méně, než jich vyrobí dnes. Tuzemské pneumatiky v této době slaví úspěch a obouvají je řidiči po celém světě.

Po převratu zažívá Barum těžké chvíle, ale i znovuzrození

V roce 1990 ovládá drtivou většinu světového trhu s pneumatikami jen 8 hráčů, kteří investují obrovské prostředky do vývoje pryžových směsí, technologií, konstrukcí i dezénů. Malé postsocialistické pneumatikárny, jako byl Barum a Matador, nemohly takovým gigantům čelit, a proto zvolily opačnou cestu, hledaly mezi nimi spojence. A našly ho. Stal se jím německým koncern Continental.

Barum vyrábí kultovní dezény 

Barum si rok co rok získává oblibu mnoha řidičů díky prověřeným modelům pneu, které se pyšní vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Kultovním zimním dezénem pro osobní vozy se stal Barum Polaris 3, který v současné době vytlačuje ještě vychytanější Polaris 5

Ideální obutí pro středoevropské řidiče se přizpůsobí všemu

Český výrobce pod německou taktovkou přesně ví, jak vypadá typická středoevropská zima. V noci nasněží, ráno to zmrzne, během dne všechno roztaje a aby to nebylo tak monotónní, občas zaprší, objeví se břečka. Zimy jsou víc než cokoli jiného proměnlivé a takové musí být i moderní zimní pneumatiky.

Proč vsadit na Barum Polaris 5 

Barum Polaris 5 je po Polaris 3 novou vlajkovou lodí značky a staví na know-how svého super úspěšného předchůdce. Dezén je určen zejména ekonomicky smýšlejícím řidičům, kteří chtějí spolehlivé obutí za příznivou cenu. Zimní pneu Polaris 5 vás podrží na sněhu i na namrzlé vozovce. Samozřejmostí je rychlý odvod vody z dezénu a minimalizace rizika vzniku aquaplaningu. 

Ani majitelé vanů nepřijdou zkrátka. Podobně dobré vlastnosti vám nabízí také dodávkové pneumatiky Barum SnoVanis 3.

Chcete ekologické obutí? Kupujte to tuzemské

Pneumatiky Barum za vámi neputují z druhého konce světa, ale z moravských Otrokovic. Výrobce si navíc dává záležet na nízkém valivém odporu, a tudíž i nižší spotřebě paliva. Pokud fandíte ekologickým výrobkům, jsou pro vás pneumatiky Barum tím pravým. 


Vyberte preferovanou prodejnu
Zavřít