Nabídka
Produkty a služby

Doporučená výbava vozidla v zimě: Nezapomeňte na škrabku, lopatku i řetězy

24. 1. 2019

Zimní období je pro mnohé řidiče pořádnou výzvou. Pokud se rozhodnete auto v zimě naplno využívat, určitě se vyplatí doplnit jeho výbavu o několik dalších doplňků, které pro vás mohou mít v některých situacích přímo cenu zlata.

Říká se, že štěstí přeje připraveným a na zimu se rozhodně vyplatí připravit. Mrazy, sníh, led a vítr klade vyšší nároky nejen na naše řidičské dovednosti a schopnosti, ale i výbavu. Rozhodně ji nelze podceňovat, předejdete tak nutné improvizaci, jako například seškrabování námrazy z oken kreditní kartou! Zároveň se můžete elegantně vyhnout omrzlinám a jiným zimním nepříjemnostem.

Zimní doplňky, které oceníte před jízdou

Pokud se rozhodnete doplnit si zimní výbavu vašeho auta, začněte doplňky, které využijete ještě před samotnou jízdou. V interiéru vašeho auta by neměl chybět pár rukavic. Budou se vám hodit při seškrabování námrazy nebo při odmetání sněhu. Využití pro ně zkrátka určitě najdete.

Absolutním základem zimní výbavy je pořádná škrabka a smetáček s dostatečně dlouhou rukojetí. Ani nemusíme zmiňovat, jak nebezpečná může být jízda s tlustou vrstvou sněhu na karoserii. Poctivým odmetáním sněhu z auta se vyhnete nejen nepříjemnostem,ale i hrozbě pokuty.

Do výbavy se rozhodně vyplatí doplnit i praktickou lopatku. Bude stačit pár minut odhrabávání a se svým autem bez problémů odjedete. Dostupné jsou i různé skládací lopatky, které vám v zavazadlovém prostoru nezaberou ani mnoho místa.

Startovací kabely nemusí pomoci jen vám

Když už jsme zmínili zavazadlový prostor, před zimou se vyplatí ho doplnit i o startovací kabely. Nejen kvůli vlastní jistotě, že vždy nastartujete, ale nikdy nevíte, jestli se na cestách nebudou hodit někomu dalšímu. Jestliže máte namířeno do horských oblastí, určitě nezapomeňte na pár sněhových řetězů.

Počasí se může velmi rychle změnit a z jemného sněžení se najednou můžete ocitnout na zcela zavátých úsecích silnic. Samozřejmostí by proto měla být i nemrznoucí směs do ostřikovačů zředěná tak, aby nezamrzla v nádržce a ani na skle. Dokonalý výhled přes čelní okno je absolutním základem pro bezpečnou jízdu, a proto byste měli nádržce ostřikovačů věnovat v zimním období zvýšenou pozornost.

Defekt v zimě vám může pořádně zkomplikovat život

Náš seznam doporučené zimní výbavy uzavřeme SOS sprejem na rychlou opravu defektu. Ten se vám bude hodit i tehdy, pokud máte v autě plnohodnotnou rezervu. Výměna kola může být u krajnice během sněhové vánice nejen pořádně nepříjemná ale i nebezpečná. SOS defekt sprej je účinným prostředkem, jak v nouzové situaci rychle opravit defekt, který vám umožní bezproblémový dojezd do nejbližšího pneuservisu.

Rozšíření zimní výbavy vašeho auta není ani finančně ani prostorově náročné. Za pocit, že vás v zimě při využívání vašeho čtyřkolového miláčka nic nepřekvapí, to určitě stojí.


Vyberte preferovanou prodejnu
Zavřít