Nabídka
Produkty a služby

Continental AG představuje své novinky pro léto 2023

10. 3. 2023

Continental představuje své novinky pro léto 2023 - BarumVanis 3, Continental PremiumContact 7, Continental CrossContact HT a Matador Hectorra 5

BarumVanis 3 je oproti Vanis 2 odolnější a bezpečnější

Letní pneumatika Barum Vanis 3 je určena pro dodávky a nabízí praktické řešení pro každého, kdo očekává vyvážený výkon po celou sezónu. Nová Vanis 3 vyniká především svým kilometrovým výkonem s vysokou úrovní bezpečnosti a příjemným zážitkem z jízdy. Spolehnout se na ni můžete také v proměnlivých povětrnostních podmínkách. Dobrá úroveň přilnavosti a krátká brzdná dráha vás nezklamou nejen na suché, ale i na mokré vozovce. Inovativní design dezénu a struktura bloků zajišťují také snížené riziko aquaplaningu pro nejlepší možný zážitek z jízdy na mokré a suché vozovce. Za zmínku určitě stojí také vzhled tohoto modelu. Zajímavě navržené a působivě vypracované bočnice vylepšují celkový vzhled pneumatik.

Díky speciálnímu vzoru běhounu dochází při jízdě ke snížené tvorbě hluku. Proto je jízda velmi tichá a komfortní. Uspořádání lamel na běhounu zajišťuje, aby do interiéru vozidla pronikalo minimum hluku vytvářeného pneumatikami. Díky tomu je jízda mnohem pohodlnější a méně únavná. Vanis 3 obsahuje gumovou směs běhounu nejnovější generace se sníženým valivým odporem a větší odolností vůči opotřebení. Z tohoto důvodu si dlouhodobě zachovává své vlastnosti, proto je skvělým řešením pro řidiče užitkových vozidel (dodávek). Oproti předchozímu modelu Barum Vanis 2 se značce Barum podařilo zdokonalit několik parametrů. Vylepšení se týkala především kilometrového průběhu či životnosti běhounu, ale vyladilo se i chování na suché vozovce a snížil se valivý odpor.

Continental PremiumContact 7 nabízí maximální bezpečnost a pohodlí.
Určena je pro osobní motorová vozidla.


Nástupce populárního PremiumContact 6 díky propracovaným technologiím zajišťuje ještě větší bezpečnost na suchých a mokrých cestách. Tři technologie umožnily v pneumatice PremiumContact 7 výrazný pokrok v oblasti bezpečnosti: konstrukce přizpůsobená velikosti, inovativní směs RedChili pro běhoun a adaptivní design běhounu.

Jelikož těžká vozidla vyžadují jiná řešení pneumatik než lehká osobní vozidla, vývojáři přizpůsobili design individuálně pro každý koncept vozidla. Z tohoto důvodu byly specifikace pneumatiky PremiumContact 7 přizpůsobeny každé třídě vozidla pro všechny typy pohonu. S nárůstem počtu elektrických vozidel s mimořádně dlouhým dojezdem a vysokým výkonem získává v tomto segmentu stále větší význam faktor bezpečnosti. Proto kromě zlepšení valivého odporu a počtu ujetých kilometrů poskytuje model PremiumContact 7 vysokou přilnavost a krátkou brzdnou dráhu pro vozidla všech typů pohonu.

Dalším novým rysem PremiumContact 7 je vylepšená pryžová směs běhounu Redchili umožňující optimální výkon v co nejširším možném teplotním rozmezí. V důsledku toho pneumatika dosahuje vysoké přilnavosti i při nízkých teplotách v denním provozu i bez předchozí fáze zahřívání, což zákazníci ocení obzvláště během přechodných jarních a podzimních měsíců. Adaptivní design dezénu zajišťuje ještě větší stabilitu a pohodlí během jízdy na mokrých jako i suchých cestách při brzdění, zatáčení i zrychlení.

Continental CrossContact HT zvýšil kilometrový výkon o 20 %

Nová robustní letní pneumatika Continental CrossContact H/T byla uzpůsobena pro potřeby řidičů jezdících po spevněných, nezpevněných i štěrkových silnicích. Díky adaptivnímu víceúčelovému dezénu, zvýšené přilnavosti na středových žebrech a ramenu a moderní směsi je možná trakce nejen na silnici, ale i mimo ni (H/T = highway/terrain). Navíc ji konstruktéři v Hannoveri upravili tak, aby se ve srovnání s předchozím modelem zvýšil její kilometrový výkon o 20 %.
Zároveň jsou její bezpečnostní parametry podobně pokročilé jako u jejího předchůdce a nízký valivý hluk je šetrný k cestujícím ve vozidle a životnímu prostředí. Model Continental CrossContact H/T byl vyvinut s mimořádně robustním, vysoce výkonným a komfortním designem. Na důkaz toho nese označení M+S, čímž potvrzuje svou vhodnost pro jízdu v terénu a lze ji používat na vozidla s konvenčním a elektrickým pohonem.

Matador Hectorra 5 zaujme výkonem a nízkou hlučností za dobrou cenu

Nová vlajková loď výrobce Matador model letních pneumatik Hectorra 5 nabízí příjemný zážitek z jízdy díky vyváženému složení dezénu a optimalizovanému rozložení lamel. Mezi jeho charakteristické vlastnosti patří vysoce vyvážený výkon spolu s nízkou hlučností, která přináší příjemný zážitek z jízdy. Optimalizovaný valivý odpor a vysoký kilometrový výkon při nízkém opotřebení snižují spotřebu paliva a zvyšují životnost pneumatiky. Díky nové generaci směsi zajišťuje vysoký výkon při nízkém opotřebení, takže je jízda efektivnější.

Design letní pneumatiky Hectorra 5 reprezentuje bočnice zvýrazněná 3D strukturovaným vzorem a nadpisy Matador Hectorra 5 a Matador + rozměr. V dezénu přibyly drážky odlišné na vnitřní a vnější straně, zajišťující lepší výtlak vody zpod pneumatiky. Vnitřní strana pneumatiky má více různých drážek a lamel, čímž udržuje optimální styčnou plochu mezi běhounem a vozovkou. Tím je zajištěn velmi dobrý brzdný výkon na mokré vozovce. Vnější strana má zase méně strukturovaný povrch a tvoří ji tvz. „kinked“ lamely s hlubší boční částí a mělčí podélnou částí.

 

 


Vyberte preferovanou prodejnu
Zavřít